kaader filmist

kaader filmist

Friday, November 28, 2014

Reis Itaaliasse


Film: The Trip to Italy (2014)
Hinne: C

Filmi lühikokkuvõte: Kaks meest ja kuus einet kuues erinevas restoranis üle Itaalia – Liguuria, Toscana, Rooma, Amalfi ning lõpp-peatus Capri saarel. REIS ITAALIASSE on peene huumoriga gastronoomiline road movie, mida ei maksa tühja kõhuga vaatama minna.

Ajakiri Observer palub Steve’il ja Robil teha järjekordne restoraniarvustuste sari, seekord niisiis Itaalias. Väsinuna lapsevanemaks olemise koormast, otsib Rob midagi seikluslikku. Steve on pikalt Los Angeleses tööd rüganud ning olles vahelduseks tagasi Euroopas, soovib nüüd näha oma lapsi. Mehed vestlevad elust, armastusest, tööst ning välismaal elamisest. Nad analüüsivad Byronit ja Shelleyt ehk romantistlikke poeete, keda defineerib nende Itaalias veedetud aeg. Ja seda kõike muidugi neile omase suurepärase ning nüansirikka huumoriga vürtsitatult. Näeme maalilisi Itaalia maastikke, millel nad kulgevad, hotelle, kus nad elavad, restorane, kus nad einestavad, kööke ja kokki, kes roogasid valmistavad... ning lõpuks muidugi ka arvet.
Drama, Comedy

Noh, kuna ma vaatasin Reisi alles paar päeva tagasi, siis loomulikult võrdlen ma neid kahte filmi rohkem kui need, kes kas pole üldse esimest osa näinud või siis nägid seda neli aastat tagasi kui ta alles välja tuli. Kuid kui võrrelda neid kahte filmi, siis tuleb öelda, et esimene film oli toidust, loodusest, luulest, filmidest, näitlejatest ja üksteist hullust ajavatest sõpradest - üks neist elust kibestunud ja teine happy-go-lucky oma naisesse endiselt armunud ja oma hiljuti sündinud tütrest vaimustuses.

Reis Itaaliasse on natuke toidust, palju Itaalia linnadest ja loodusest, luulest, kirjandusest, näitlejatest, filmidest ning kahest üksteist vaevu taluvast sõbrast. Seekord ei ole Steve sugugi nii küüniline ja kibestunud kui ta oli esimeses filmis, ta ei püüa magada iga naisega kellega nende tee ristub. Rob on seekord see kes on kibestunud, kes tunneb kergendust, et ta on kodust ära, kus ta naine on kogu aeg lapsega ametis ja seega laseb Rob end kohalikul iludusel ära rääkida. 


 
Võib-olla peaks vaatama samanimelist sarja, võib-olla on seal rohkem juttu toidust.

Ühesõnaga, see polnud halb film, kuid oleks võinud palju parem olla. 

No comments:

Post a Comment