kaader filmist

kaader filmist

Friday, November 21, 2014

Näljamängud: Pilapasknäär I osa


Film: The Hunger Games: Mockingjay – Part 1 (2014)
Hinne: B
Filmi lühikokkuvõte: Kahel korral verd tarretama panevatest Näljamängudest eluga pääsenud Katniss (Jennifer Lawrence) ei tunne end ikka veel turvaliselt. Endine kodu 12. ringkonnas on hävitatud, tema lähedastest on saanud pagulased ning kättemaksuhimuline Kapitoolium üritab Pilapasknääri nime all tuntud tütarlapsega, kes mässu valla päästis, lõpparvet teha. Ängistav on see, et 74. Näljamängud lõppesid Peetale (Josh Hutcherson) traagiliselt – ta sattus Kapitooliumi vanglasse. Piinamistest kurnatud noormehe saatus on teadmata...

Panemis valitseva kaose tõttu otsustab allmaailma kuuluv salapärane 13. ringkond pärast pikka vaikimist varjust välja tulla, et kunagi Kapitooliumi vastu alustatud ülestõusu jätkata. President Coini (Julianne Moore) juhtimisel alustab ringkond, kus on varjupaiga leidnud Katniss ja teised ülestõusnud, Panemi sõda, et kukutada despootlik valitsus. Katniss tõuseb nüüd ülestõusu üldtunnustatud sümboliks – Pilapasknääriks. Kuid ta ei soovi suures mängus, milles tema armastatu elu sai ohverdatud võõraste huvide nimel, vaid etturiks jääda, ning seetõttu peab Katniss võitlema veelgi vapramalt kui Näljamängude areenil... Kas raske ülesanne ja kogu riigi lootus sõda võita ei osutu tütarlapse õlgadele liiga rängaks koormaks? Kõik vastused – alates 21. novembrist kinodes linastuvas filmis „Näljamängud: Pilapasknäär – Osa 1“, millest õhkub põnevust, hädaohtu ja mässulist meeleolu.
Action, Dystopia, YA

Oh jah.

Noh, Näljamängude järg. Lugu läheb üha süngemaks ja üha patriootlikumaks ja üha julmemaks. Huvitaval kombel on enamus sektorites näidatud inimesi ükskõik millise muu nahavärviga, kuid mitte europiidid, nagu seda on Kapitooliumi rahvas ja Katnissi ümbritsev seltskond … ei tea kas seda on tehtud teadlikult.

Aga noh, ma ei mäleta et raamat oleks nii suurte sõnade ja ergutuskõnede rohke olnud, seal oli tegevust rohkem. Imelik, kuid jah … kõik need uhked plakatid, mida enne filmi toodeti, nendest imelikest sektorite esindajatest – kus siis need kõik on? Et siis viimasesse osasse surutakse kokku Beeta paranemine (niivõrd, kuivõrd) Kapitooliumi rünnak, võitlused tänavatel ja kanalisatsioonis, ning linna peaväljakul – viimane film peaks tulema siis vägagi intensiivne, aga eks saab näha.
Need kaadrid ei ole käesolevast filmist ;)

No comments:

Post a Comment