kaader filmist

kaader filmist

Monday, August 31, 2015

Learning to DriveFilm: Learning to Drive (2014)
Hinne: C
Sisukokkuvõte: Wendy (Patricia Clarcson), enesekeskne New Yorgi raamatukriitik, peab ühtäkki üllatavalt tagasi reaalsusesse tulema, kui ta abikaasa teatab, et nende abielu on läbi. Ta on alati olnud sõltuv sellest, et ta abikaasa sõitis autoga, ning nüüd tuleb tal endal rooli asuda. Tema sõiduõpetaja Darwan (Ben Kingsely) on India Sikh vaatab murelikult pealt, kuidas ta õpilane ta silme all koost laguneb. Tal endal on vaja langetada otsus, kas ta abilellub naisega, keda ta kugai kohanud pole, kuid kelle ta pere on tema jaoks välja valinud. Kui need kaks nii erinevat elu kokku puutuvad, muutuvad nad mõlemad ootamatul moel.
Drama, Comedy, Romance

Õppesõit on tore draama/komöödia kahest keskealisest inimesest, kes satuvad kokku juhuse tahtel, kes peavad oma senises elus muutusi tegema, milleks nad ei pruugi olla valmis, kuid elu sunnib neid tegutsema kohe.

Wendy on olnud üle kahekümne aasta abielu, ta abikaasa Ted (Jake Weber) on varemgi korraks kõrvale hüpanud, kuid seekord on tal tõsi taga. Nende tütar Tasha (Grace Gummer) on kooli aastaks pooleli jätnud ja läinud farmi tööle. Kuid Wendy tahab tütrele külla minna, võib-olla seal ka korraks aja maha võtta, tuleb tal sõitma õppida ja juhiload ära teha, sest ühistranspordiga ta sinna ei saa. Siiani on autoroolis alati olnud ta abikaasa, kuigi nende pere majanduslikus roolis on olnud Wendy. Ta abikaasa tahab lahutusega temalt saada toetusraha, pool maja müügirahast … Wendy on segaduses ja solvunud ja hirmunud … ta pole ju varem üksi olnud, ta ei taha oma majast ilma jääda, ta ei suuda piisavalt muid mõtteid unustada kui ta roolis on ja seega on ta teel ohtlik nii endale kui teistele. Kuid Darwan on kannatlik õpetaja.

Darwan ise aastaid tagasi tulnud Ameerikasse, kui ta Indiast põgenes ning Ameerikas poliitilise varjupaiga sai. Ta perest on järgi jäänud vaid ta õde ja õepoeg, kes elab nüüd tema juures Ameerikas – illegaalselt – ning õde otsis talle Indias nende kodukülast naise. Naine jõuabki Ameerikasse, kuid kuna Darwan töötab päeval sõiduõpetajana ja öösel taksojuhina, siis on naine enamuse ajast üksi, ta ei oska väga hästi inglise keelt, ta ei tunne kedagi …

Wendy ja Darwan kasutavad alateadlikult üksteist nagu karku, et taas kindel ja tuttav maa jalge alla saada.

Tore kerge komöödia heade näitlejatega huvitaval teemal.

No comments:

Post a Comment