kaader filmist

kaader filmist

Monday, November 9, 2015

Spectre (James Bond #24)Film: Spectre (2013)
Hinne: B
Sisukokkuvõte: Salapärane sõnum minevikust ajendab James Bondi alustama omavolilist missiooni, mis viib ta Méxicosse ja lõpuks Rooma. Seal kohtub Bond Lucia Sciarraga (Monica Bellucci), kurikuulsa roimari imeilusa ja kättesaamatu lesega. Bondil õnnestub pääseda salajasele kohtumisele ja veenduda SPECTRE-nimelise kuritegeliku organisatsiooni olemasolus.

Samal ajal seab Londonis asuva riikliku julgeolekuteenistuse uus juht Max Denbigh (Andrew Scott) kahtluse alla Bondi tegevuse tagamaad ja uurib sedagi, kui vajalik on tegelikult MI6, mida juhib M (Ralph Fiennes). Bond palub endale salaja appi Moneypenny (Naomie Harris) ja Q (Ben Whishaw) ning asub otsima Madeleine Swanni (Léa Seydoux), oma ammuse verivaenlase Mr White’i (Jesper Christensen) tütart, kes võib aidata tal kergitada SPECTRE-t ümbritsevat saladusloori. Palgamõrvari tütrena mõistab naine Bondi paremini, kui enamik inimesi seda iial teha suudaks.

SPECTRE tuumikule lähemale jõudes mõistab Bond, et teda ja sedasama vaenlast (Christoph Waltz), keda ta nüüd leida püüab, ühendab üsnagi sünge side.
Action, Adventure

Ühtpidi mulle see film tõsiselt meeldis – taas klassikaline Bond, kus Bond pärast kaklust püsti tõuseb, tolmu pintsakult pühib, lipsu õigeks sätib ja tagasi peole läheb – teisalt mulle kohe üldse ei meeldinud – Craig on vanaks jäänud, talle on antud liiga noor Bonditüdruk (jah ma tean, et neil on vahet vaid 17 aastat, siis pildiliselt oleks siiski nagu tegu vanaisaga ja lapselapsega) ja Waltz võiks hakata keelduma paharite osadest, sest ta on juba liialt etteaimatava.

Filmi algusest peale on lugu vägagi klassikaline ja võitlusstseenid panevad vaatajaid põnevusest hinge kinni hoidma ning seda osa filmist on vägagi nauditava vaadata. Q on lausa võrratu ning C tahab ilmselgelt oma M’i tagasi saada :), kuid täielikult puudub sellest filmist särin Bondi ja tema tüdrukute vahel. Jah ma tean, et ka Sean Connery oli oma viimases Bondis juba üle viiekümne, kuid Connery vananeb paremini.

Kindlasti tasub film ära vaadata ja Bondi tasub alati suurel ekraanil vaadata, eriti nüüd kui meil on olemas igasugused „eriefektidega“ ekraanid.

No comments:

Post a Comment