kaader filmist

kaader filmist

Wednesday, December 28, 2016

Assassin's CreedFilm: Assassin’s Creed (2016)
Hinne: B+
Sisukokkuvõte: Tänu revolutsioonilisele tehnoloogiale, mis avab geneetilisi mälestusi, saab Callum Lynch (Michael Fassbender) kogeda oma esiisa Aguilari seiklusi 15. sajandi Hispaanias. Callum avastab, et ta pärineb iidsest salamõrtsukate salaseltsist ning kasutab seeläbi omandatud uskumatuid teadmisi ja oskusi selleks, et võidelda võimsa ja halastamatu templirüütlite organisatsiooniga tänapäeval.
Action, Adventure,

Wow, mis film.

Tõsi on ju see, et ma pole kunagi ühtki sedasorti arvutimängu mänginud, minu mängud on jäänud ikka sinna Solitaire kanti, kuid see on üks mäng mida võiks isegi kord proovida, aga ka seda vaid sel juhul, kui saaks mäng ikka sisse minna mitte vaid teleka ees istuda ja nuppe klõbistada, sest film oli fantastiline – põgenemine, hüpped, kukkumised, võitlused … võimas!!!

Lugu on ju lihtne – jumal andis inimestele selle imeliku asja, vaba tahe, mis käib süvausklikele tõsiselt pinda, sest tänu sellele ei saa nad inimesi juhtida nii nagu nemad tahavad. Kuid millegi kuradima pärast, on mingi petanque kuuli taolise asja sisse peidetud miski asjandus, mille tööle panekul jäävad inimesed oma vabast tahtest ilma, seega tuleb teha mida iganes, et see kuul kunagi templirüütlite kätte ei satuks. Salamõrtsukad on need, kelle hoolde usaldatakse see Aadama õun ja nad on suutnud seda saladust edukalt juba üle viie sajandi hoida, kuni Callum Lynch satub templirüütlite kätte, kes on oma kunagise röövimise/põletamise/tapmise vahetanud tipptasemel teaduse vastu ning on oma mustade tegude tegemiseks kaasanud ka mingilmääral teadmatuses olevad kõrvalseisjad.

Seega tutvustage aga teadmatuses kasvanud Callumile masinat, mis viib ta tagasi tema esiisa kehasse, laske tal kogeda põgenemist, peaaegu põletamist, hüppeid, kaklusi ja vabalangemist, ning miski temas klõpsatab õigesse kohta. Ta hakkab nägema oma esivanemat ka ilma masinata. Andke talle veel ka võimalus silmitsi seista oma isaga, keda ka ta on siiani uskunud oma ema mõrtsuka olevat ja lugu läheb veelgi põnevamaks. Ära ei tasu ka unustada kõiki neid teisi tegelasi, kes on samuti selles uurimisasutuses „vabakäigu vangid“ ja saategi ühe korraliku madina ja põneva loo.

Ja siis vaadake Tomas de Torquemadat ja meenutage vend Johannest ning mõelge sellele jutule reliikviast ja vabadusest ... et siis salamõrtsukate reliikvia on valikuvabadus, mille kaotamisel jääksid nad templirüütlite ikke alla ... ning lõpuks meenub ikkagi see nii tuntud lause 'Meie reliikvia on vabadus!' :) ükskõik siis kuidas seda mõista :). 

See ei ole väikse ekraani film, seda peab kinos nägema! 

No comments:

Post a Comment