kaader filmist

kaader filmist

Monday, June 20, 2016

The Sorcerer and the White Snake



Film: Bai She Chyan Shuo (2011)
Hinne: B
Sisukokkuvõte: iidsetel Hiina legendidel põhinev film taimetargast, kes armub tuhandete aastate vanusesse Valgesse Ussi, kes on end maskeerinud naisterahvaks. Munk/võlur avastab naise tõelise identiteedi ning püüab vase mehe hinge päästa. Kahe võimsa võluri vahelisele võitlus kasvab üleüldiseks katastroofiks.
Action, Fantasy

Tegemist oli taas ühe suurepärase Hiina legendi ekraniseeringuga, kus kasutatakse palju arvutigraafikat ja rohelist ekraani, kuid tegu on toreda muinasjutuga.

Kaugel seitsme maa ja mere taga elavad kaks õde – valge madu ja roheline madu. Neil on kahekesi tore ja nende seltsilised on kõik teised metsloomad. Neile meeldib rumalate inimest kulul nalja heita ja aegajalt neid ehmatada. Kuid ükskord kui roheline madu ehmatab üht pahaaimamatut ravimtaimede korjajat, kukub noormees jõkke ja valge madu läheb teda päästma. Selleks et poiss ei upuks, suudleb valge madu teda ja annab talle sedasi hingeõhku. Kuid kui madu/deemon on inimest suudelnud, on ta osa endast talle andnud ja osa temast endale võtnud.

Mööda maad rändavad kaks munka – võlur ja tema õpilane – ja püüavad inimest maailma tulnud deemoneid. Nad on just jälitamas ühte, kes inimesi hammustab ja nende elujõu endasse imeb. Oma teel satuvad nad ühte väiksesse külla, kus on just laternate pidu. Õpipoiss käib ringi deemonikompassiga ja otsib seda hingeimejat, kui temaga hakkab rääkima kena neidis, kes ei taha kuidagi uskuda, et kõik deemonid vaid pahad oleksid. Neiu aitab tal hingeimeja üles leida, kuid kahjuks saab õpipoiss ise võitluse käigus deemonilt hammustada, enne kui ta õpetaja teda päästa jõuab ja deemonit hävitada.

Laternapeole on tulnud ka õed ja valge madu palub, et roheline madu saadaks noore ravimtaimede korjaja tema juurde. Esialgu ei taha noormees küll minna ja kui roheline madu ta lõpuks sinna trikiga toimetab, ei taha ta kuuldagi valge mao jutust, kuna tema süda on juba selle neiu käes, kes teda surmast päästis, seega ei jäägi valgel maol muud üle, kui noormees uuesti vette lükata, et ta mõistaks, et tema oligi see, kes ta päästis.

Kui õpipoiss järgmisel hommikul ärkab, selgub et hammustusega on ka tema deemoniks muutumas. Kuid kena neiu tuleb taas tema juurde ja seletab talle veel kord, et mitte kõik deemonid pole pahad, mõned neist hakkavad inimestele vastu vaid siis kui neid rünnatakse, muidu aitava nad inimesi.

Noor arstihakatis ja teda päästnud neiu seavad end sisse tema tagasihoidlikusse elamisse ja kui külakest tabab tundmatu haigus, püüab arst kõiki aidata, kuid tema ravimid ei taha mõjuda, seega paneb valge madu omalt poolt natuke oma hinge ravimisse, et inimesi aidata. Kuid sedasi leiab teda üles munk ning nõuab, et naine lahkuks.

Kui ta aga ei lahku, paljastab munk naise tõelise olemuse tema mehele, lootes et sedasi naine lahkuks, kuid kuigi noormees esialgu ehmatab, kuid siis uurib ta võimalust kuidas oma kallimat päästa, sest oma hinge ravimisse panek ja ka võluriga võitlemine on ta kallima surmasuhu viinud.

Järgneb võitlus mis keerab maa ja mere segamini ja võiks paljude elu röövida kui valge madu ei ohverdaks lõpuks ennast oma kallima ja teiste süütute päästmiseks.

Selline tore muinasjutt.

No comments:

Post a Comment