kaader filmist

kaader filmist

Monday, January 26, 2015

The Riot Club


Film: The Riot Club /Posh (2014)
Hinne: B+
Filmi lühikokkuvõte: Alistair (Sam Clafin) ja Miles (Max Irons), mõlemad poisid on kõrgklassist, ning alustavad mõlemad oma õpinguid Oxfordi ülikoolis, kuid nad mõlemad on väga erinevad. Miles on vägagi realistliku eluvaatega ning talle sobib vägagi hästi keskklassist pärit tüdruksõber – Lauren (Holliday Grainger). Kuid Alistair on snoob ja tema eesmärk on järgneda oma onu jälgedes poliitikasse. Ainus asi mis neid ühendab on see, et neist mõlemist saavad Riot Clubi liikmed. Riot Club on u 17 sajandil asutatud eliit klubi, mis pühendub elunautimisele ning usule, et raha eest saab osta kõike.
Kuna selle klubi kogunemised on keelatud enamuses Oxfordi söögikohtades tuleb neil selleaastane kogunemine korraldada linnalähedases külakõrtsis, kus nende lärmakas tegutsemine häirib ja vihastab teisi kõrtsikülastajaid, kuigi klubi liikmed pakuvad kõrtsi omanikule, Chrisile, kopsakat vaevatasu. Klubiliikmete palgatud prostituut (Natalie Dormer) keeldub poistega grupiseksist, ning siis saadab üks klubi liikmetest sõnumi Laurenile, kellele nad teevad Milese õuduseks solvava ettepaneku.

Klubi liikmed jäävad üha enam purju, ning tarbivad ka muid meelemürke, ning hakkavad ka neile eraldatud kõrtsitagaruumi lammutama, ning kui Chris neid peatada püüab, ründab Alistair Chrisi metsikult, ning Chris lõpetab haiglas.
Drama, Thriller

Oh küll seda filmi sai kaua oodatud. Miks ma seda näha tahtsin – siin on koos ju kogu briti filmimaalima noorimad andekad mehed – Sam Glaflin, Douglas Booth, Max Irons, Ben Schnetzer, Freddie Fox, Matthew Beard, Sam Reid, Olly Alexander, Harry Lloyd.


Aga jah, nagu juba sisukokkuvõttest lugeda võib, on filmi teemask noorte ennast täis rahakate meeste arusaam, et neile on kõik lubatud, niikaua kuni nad oma tegevuse kinni maksavad ja sellega liialt avalikkuse tähelepanu endale ei tõmba.

Kunagi ammusel aal, keegi rikas tudeng, kellel oli palju lennukaid ideid ja kes oli suurepärane seltskonna hing, veetis oma päevi süües, juues ja naistega ameledes, kuni ta ühele abikaasale vahele jäi ning tapeti. Tema sõbrad/kaastudengid otsustasid tema peiedel jätkata tema hedonistliku eluviisi ülistamist, ning asutasid Riot Clubi (väidetaval, selle hulljulge mehe nime auks), kus liikmed saavad kokku, et süüa, juua ja elu nautida.

Sajandid on möödunud ja Riot Club on endiselt vägagi prestiižne klubi, kuhu saab kuuluda vaid kümme liiget ja kuhu ei saa kandideerida, vaid sinna kutsutakse kõige helgemad ja hulljulgemad noored tudengid.

Kuid mis on muutunud on see, et kuigi klubi liikmed on vaid helged ja hulljulged pead, ei rahulda neid enam vaid söömine, joomine ja elunautimine, vaid nende kogunemisi saadab ka ohjeldamatu lõhkumine ja vahel ka teisel mandril ärkamine. Kui on raha, siis on ju kõik lubatud ja teha saab kõike.

Seoses kahe vana liikme koolilõpetamisega tuleb leida kaks uut liiget uute tudengite seast. Seega leitaksegi Miles (üks vanadest liikmetest viskab talle silma peale) ja Alistair (vend oli kunagi Riot Clubis). Neil mõlemil tuleb läbida üsnagi jälk sissesaamise „eksam“. Ja kui nad on liikmeteks saanud, siis leiavad nad eest oma totaalselt segipekstud ja rüüstatud toa – neil ju raha on, mis tähtsust on sellel et mööbel on puru, riided on ribadks ja arvuti on ülessulanud.

Seega on ees igaaastane õhtusöök/rüüstamine. Kuna kõik Oxfordi söögi/ööbimis/meelelahutusasutused keelduvad nende üritust võõrustamast, lähevad nad linnast välja ühte pisikesse külakõrtsi. Esialgu on kõik väga tsiviliseeritud ja viisakas – toostid, toit, mängud. Kuid siis jõuab kohale prostituut, kellele ei ole agentuurist täpsustatud, et tal tuleb kümnele poisile laua all olles fellatiot teha – tütarlaps keeldub ja lahkub.

Uued liikmed Miles ja Alistair tegelikult ei salli üksteist, nad on ka ühes loendus seatud vastamisi üksteisega väitlema. Seega kui Alistair tabab Milese telefoni valveta, kasutab ta seda et Alistairi tüdruk kohale kutsuda.

Pärast seda kui Lauren on lahkunud ja ka kõrts on ööseks suletud, lasevad klubi liikmed end tõsiselt vabaks. Kõrtsi omanik ei kuule esialgu, mis tagatoas toimub, kuid kui nõudepesumasin vait jääb, läheb ta asja uurima ja …

Kuid kes seekord peab maksma nende tavaliste tempude eest, mille nad tavaliselt on saanud rahaga kinni mätsida? Kas see kes sai viimasena klubi liikmeks või see kes tegelikult selle kõige julmema osa alustas?

See on üks väga hea film, kuid … see kõik toimub ju ka reaalselt, rikkad noored elavad ju täpselt selle tõe järgi, et kõik on ostetav ja kui on raha, siis on kõik lubatud. Kohutav. Kuid nende noorte meeste näitlemine oli fantastiline!!!

Kui tavaliselt on Sam Galfini selline nunnu ja naljakas, tiba abitu tüüp, siis siin on ta salakaval, ambitsioonikas ning julm.

No comments:

Post a Comment