kaader filmist

kaader filmist

Friday, January 16, 2015

Suured silmad

Film: Big Eyes (2014)
Hinne: B

Filmi lühikokkuvõte: Tuginedes tõsielusündmustele, räägib film kuulsast kunstnikust Margaret Keane´ist, kes võlus üldsust 50ndatel aastatel oma salapäraste maalidega.

Need haaravad, kuid samas ka veidi hirmutavad suured silmad avavad laste, eriti just tüdrukute, sügava sisemaailma ning see uudne enneolematu stiil muudab ostjad vägagi huvitatuks. Margareti mees veenab aga teda, et naiskunstnike tööd ei ole populaarsed ning paar otsustab autoriks panna Margareti abikaasa Walteri. Paari saadab kommertslik edu ning juba varsti müüvad nad peale maalide ka nende koopiaid ning postkaarte. Walterile aga saab osaks ka kuulsus ja au, mis tuleneb tema abikaasa töödest.

Mida aeg edasi, seda rohkem soovib Margaret oma mehe varjust välja tulla ning nõuda endale tunnustus oma tööde eest. See aga ei sobi tema kuulsusejanus vaevleva mehe plaanidega, kes ei kavatsegi loobuda oma mainest ja teistest boonustest, mida pakub eduka kunstniku elu.
Drama, Biography
 
Tim Burton ja Danny Elfman on taas jõud ühendanud, kaasanud näitlejate paremiku ning aluseks võtnud väga huvitava eluloo ning valminud on suurepärane lugu.

Suured silmad on huvitav, naljakas ja kaasahaarav lugu kunstnikust, kes lasi oma abikaasal kümme aastat enda eest loorbereid lõigata, leidis tänu sellele endas jõudu, et maalida ka täiesti teises stiilis kui siiani, ning lõpuks tunnistas ta kogu maailmale, kes on tegelikult nende suurte silmadega kurbade laste maalide autor.

Hästi huvitav lugu, väga head näitlejad – Amy Adams, Christopher Waltz, Krysten Ritter, Jason Schwartzman, Danny Huston, Terence Stamp, Jon Polito. Kuigi Christopher mängis vahest üle, kuid ma kaldun arvama, et see oli taotluslik, sest ta pidigi maalima Kanest ülimalt sümpaatse rahvamehe/müügimehe pildi.

Ega siis muud, kui uurime välja, kus asub Margaret Keane galerii San Franciscos ja äkki õnnestub seda ka IRL külastada :). (05.03 Käidud, nähtud! :)

46 päeva veel.

No comments:

Post a Comment