kaader filmist

kaader filmist

Wednesday, February 28, 2018

WonderstruckFilm: Wonderstruck (2017)
Hinne: C
Sisukokkuvõte: See on lugu noorest poisist, kes elab Ameerika keskosas ning samal ajal jookseb ka noore tüdruku lugu, kes elab New Yorgis, viiskümmend aasta varem. Nad mõlemad otsivad sedasama salapärast sidet.
Mystery, Drama

Lugu algab sellega, kuidas seitsmekümnendatel, kui Ben on just oma ema kaotanud autoavariis. Ühel õhtul, kui ta istub ema toas ja lappab raamatut Wonderstruck, mis räägib New Yorgi loodusloo muuseumi sünnist, leiab ta sealt vahelt järjehoidja, mille taha on kirjutatud sõnum ta emale, kellegi mehe poolt, keda ta arvab oma isa olevat, sest ta pole kunagi oma isa näinud ja ema pole talle temast ka kunagi rääkinud. Kuid kui Ben võtab telefoni, et järjehoidjal olevasse raamatupoodi helistada, tabab maja välk ja vool tabab läbi telefoni ka Beni.

Rose on üksik neiu, kellel on väga karm isa ja väga kuulus ema, kes ei ela nendega. Rose on kurttumm ja seega on ta emale häbiplekk, kuna ema on näitlejanna ja isale koormaks, kuna ta peab üksi last kasvatama. Seega Rose põgeneb kodust, kui ta leiab ajalehest kuulutuse, et ta ema on lähimal ajal New Yorgis teatris esinemas. Ta loodab, et ema võtab ta enda juurde.

Kui Ben ärkab haiglas tuleb välja, et välk oli läbi telefoni tabanud ta kõrvu ja ta on kurdiks jäänud aga ta tahab ikkagi oma isa leida, seega läheb ta oma nõbu abiga bussile ja sõidab New Yorki. Sinna jõudes avastab ta, et pood on kinni pandud. Ukse ees põrkab ta kokku ühe poisiga, kes ütleb talle midagi, mida ta ei kuule, seega järgneb ta kaugel poisile ja tema isale, kuni nad jõuavad koos loodusloomuuseumisse. Seal hakkavad posisid kulli mängima ja lõpuks saab Jamie aru, et Ben on kurt ja lubab tema eest hoolitseda ja aidata tal isa leida.

Rose jõuab teatrisse, kuid ta ema on temaga kuri, et tütar sinna talle häbi tegema on tulnud. Seega paneb ta tüdruku luku taha, kuid Rose põgeneb läbi akna ning läheb jalutama loodusloo muuseumisse, kus ta teab oma vanemat venda töötamas.

Kui Ben lõpuks jõuab sinna raamatupoodi, mida ta otsis, mis lihtsalt oli vanalt aadressilt ära kolinud, saab ta kokku kahe vanainimesega, kellest üks on kurttumm, kuid kes teab kes ta on.

Vot selline liigutav lugu kuidas sugulased leiavad üksteist, kuidas erinevad generatsioonid teevad läbi samad teekonnad, et leida end ja oma tulevikku.

Kuna film on enamus ajast tumm, siis on siin hästi suur rõhk muusikal, kuid see muusika ei ole väga hea.

Imelik film, tehtud raamatu järgi aga kas raamat ongi selline imelik või ei ole suudetud raamatu mõtet ekraanile tuua, igatahes ei ole tegu väga hea asjaga.

No comments:

Post a Comment