kaader filmist

kaader filmist

Saturday, April 29, 2017

Viimane sõnaFilm: The Last Word (2017)
Hinne: C
Sisukokkuvõte: Terava huumori ja suure südamega komöödia peategelane Harriet Lauler (Shirley MacLaine) on pensionile jäänud endine superedukas ärinaine, kes hoidis nii töös, eraelus kui ka ümberkaudu kõiki oma raudse kontrolli all.

Nüüd, elu lõpusirgel on tal kindel soov oma kontrollivat kätt ka üle surma piiri sirutada, nimelt on Harriet otsustanud, et ka tema järelehüüe peab olema kirjutatud tema taktikepi all ja täpselt tema soovide järgi. Palganud kohaliku ajalehe noorukese ajakirjaniku Anne Shermani (Amanda Seyfried) seda tähtsat kirjatükki koostama, põrkab ta aga vastamisi väga kindlameelse ja iseteadliku inimesega, kes sugugi ei ole nõus Harrieti versiooniga.

Anne sunnib vana ärihaid jutustama oma elulugu sellisena nagu see tegelikult on olnud, pannes teda sealjuures klaarima suhteid kaugeks jäänud lähedastega – teiste hulgas eksabikaasa Edwardi (Philip Baker Hall) ja tütre Elizabethiga (Anne Heche). Sellest ootamatult keerukaks kujunenud ülesandest kujuneb mõlema peategelase jaoks elumuutev sündmusteahel ning kahe äärmiselt vastandliku naise vahel sünnib ainulaadne sõprussuhe.

Brutaalselt otsekohese sõnakasutusega, kuid sisult ülimalt positiivse ning elujaatava loo on lavastanud Ameerika üks vägagi mitmekülgne lavastaja Mark Pellington, kes teinud hulgaliselt säravaid töid nii televisiooni, filmi, muusikavideo kui ka dokumentaalfilmi žanrites.
Drama, Comedy

See on üks selline vägagi, kohe vägagi tüüpiline film, kus vanem ja torisev ilmakodanik, kohtub mingil imelikul põhjusel noore ja segaduses oleva ilmakodanikuga, esialgu nad turtsuvad vastastiku sulatuld, kuid aegamisi sulavad nende mõlemi kivistunud südamed ja nad õpivad üksteisel ning õpetavad üksteist elama kas siis viimaseid päevi või ülejäänud elu paremini. Viimaste soovide ja suurte elumuudatuste film.

Tõsi lugu oli taas kord äärmiselt poliitiliselt korrektne, kuid see oli ka üks teema, mille üle heideti armutult nalja ning vähemuste esindaja oli üle-üle-üle võlli oma vähemuse esindaja (ok ratastooli tal polnud, kuid sõnaraamatust leiaksite ilmselt tema pildi iseloomustama temasuguseid).

Noh põhimõtteliselt tore südamlik lugu, kuid kahjuks ei midagi erilist.

No comments:

Post a Comment