kaader filmist

kaader filmist

Friday, September 30, 2016

Kapten FantastilineFilm: Captain Fantastic (2016)
Hinne: A
Sisukokkuvõte: Sügaval Ameerika loodeosa metsades oma kuut last kasvatav isa (Viggo Mortensen) on sunnitud paradiisist lahkuma ja päris maailma tagasi suunduma. Ranget füüsilist ja vaimset haridust pooldava isa põhimõtted lapsevanemana pannakse tsiviliseeritud maailmas proovile.
Drama,

Ben elab koos oma kuue lapsega metsas. Nende ema Leslie on kolm kuud tagasi haiglasse läinud. Nad elavad ilma kaasaegse ühiskonna tüüpiliste mugavusteta. Nad kasvatavad ise oma söögitaimi, nad kütivad ise oma liha, nad teevad igapäevaselt vägagi tugevat füüsilist vormi nõudvaid treeninguid, et metsikus looduses vastu pidada. Igal õhtul loevad nad lõkke ümber raamatuid ning esitavad isale põhjendatud seletusi miks neile see või teine raamat meeldis või ei meeldinud ja mida nad sellest õppisid.
 
Ben räägib lastele asjadest nii nagu nad on, ta ei valeta, ta võib küll vahest infot enda teada hoida, kuid ta ei pea oma lapsi endast rumalamaks või nõrgemaks, ta on nendega aus. Bo, pere kõige vanem on isale kõige suuremaks abiks, kuid ainuüksi lühike kohtumine lähedal oleva linnakese tüdrukutega, näitab, et ta pole valmis elama selles maailmas, milles meie oleme harjunud elama. Kuid Bo on siiski saatnud ülikoolidesse sisseastumissoovid ja ta on ka neisse kõigisse vastu võetud.

Vanemad tütred Kielyr ja Vespyr on mõlemad tugevad tüdrukud, nad teavad mis on vale, mis õige, nad aitavad kasvatada nooremaid ja on isale suureks abiks. Rellian on pere mässaja, ta ei nõustu kõigega mida isa neile räägib, ta on pealt kuulnud ema ja isa vaidlusi ja ta arvab, et isa ei ole nende vastu õiglane. Pere noorimad Zaja ja Nai on tõelised looduselapsed, nad on küll väga targad ja nende huvi kõige vastu annab Benile võimaluse vastata nende lõpututele küsimustele otse ja ausalt, kuid nemad meenutavad kogu sellest kambast kõige rohkem metslasi :).

Kui Ben helistab oma õele, et küsida kuidas tal naisel haiglas läheb, siis saab ta teada, et naine on lõpuks saanud seda mida ta tahtis, ta on end ära tapnud. Kui nad kunagi metsa kolisid, tegid nad seda lootuses, et naise psüühiline probleem (Biopolaarne häire) saab seal kergendust, sest neid ei ümbritseks kõiksugused segajad, mida kaasaegne maailm pakub ja seega saaks ta keskenduda oma perele, kuid vaatamata kõigele, on tal siiski metsas raske ja ta nõustub haiglasse minema. Oma testamendis soovib ta, et tema surma korral ta keha tuhastataks ning tuhk lastaks avalikus kohas toiletist alla.

Kuigi Leslie isa ähvardab Beni politseiga, kui nad peaks matustele tulema, pakivad lapsed siiski asjad ning nõuavad, et isa neid ema juurde viiks, et nad saaks tema viimast soovi täita.

Kogu nende teekond, nende kohtumine Beni õe Harpery perega, nende supermarketi külastus, matused … see kõik on ühe ühiskonna vastandamine teisega. Kumbki neist pole ideaalne, kumbki pole veatu. Kui nende kahe elustiili vahel saab leida kesktee, siis on see kõige parem.

Põhimõtteliselt võiks ju öelda, et see oli taas kord üks ebaharilike laste lugu ja need lapsed, kes oma osi mängisid olid fantastilised, lihtsalt fantastilised – George MacKay (11.22.63), Samantha Isler (Grey’s Anatomy), Annalise Basso (True Blood), Nicholas Hamilton (The Dark Tower), Shree Crooks (American Horror Story) ja Charlie Shotwell on kõik suurepärased.

Suurepärane mõtlema panev film.

No comments:

Post a Comment