kaader filmist

kaader filmist

Monday, January 13, 2014

Ameerika afäär

Film: American Custle (2013)
Filmi vaatamise põhjus: Bradley Cooper
Hinne: C
Filmi lühikokkuvõte: Oscari-nominendi David O. Russelli ("Võitleja", "Õnneteraapia") uusima filmi AMEERIKA AFÄÄR („American Hustle“) aluseks on 1970. aastatel USAd vapustanud altkäemaksuskandaal, milles FBI kasutas poliitikute vahelevõtmiseks elukutseliste petiste abi.

Russell on oma uskumatuna tunduva loo linaletoomiseks rivistanud kaamerate ette fantastiliselt vinge näitlejaansambli – kõik puha Oscari-võitjad või nominendid tema eelmistest filmidest. Keskseks tegelaseks on Christian Bale´i mängitud geniaalne aferist Irving Rosenfeld, kes jääb koos oma võrgutava naiskolleegiga (Amy Adams) vahele Bradley Cooperi kehastatud keevalisele FBI agendile ning paarike on pahanduste vältimiseks sunnitud oma ametioskusi riigi heaks rakendama, võttes sihikule New Jersey pistisemaiaid poliitikud ja kohaliku maffia. Värvikatest karakteritest pakatavale kelmiloole lisab vürtsi Irvingi fruktist abikaasa Rosalyn (Jennifer Lawrence), kes seab oma ettearvamatu käitumisega kogu ettevõtmise korduvalt ohtu.
Drama

Mis siis öelda – lugu on ju hea ja näitlejad ka head, kuid filmile eelnenud kiitus on olnud suurem kui film tegelikult väärt on. Vaadatav, kuid ei midagi erilist. Üks järjekordne film, kus on koos Cooper ja Lawrence ja De Niro.

Teiste arvamusi: Armastades Filmikunsti

No comments:

Post a Comment