kaader filmist

kaader filmist

Monday, October 7, 2019

Late Night


Film: Late Night (2019)
Hinne: C
Lühikokkuvõte: Katherine Newbury (Emma Thompson) on olnud üks esimesi ja seega ka legendaarne hilisõhtuste jutusaadete juht. Kui teda süüdistatakse „naiste vihkamises“ annab ta oma alluvatele kindla ülesande ja – voila! – Molly (Mindy Kaling) võetakse tööle tema muidu vaid meestest koosnevasse copy-writerite seltskonda. Kuid Molly võib olla natuke hiljaks jäänud, kuna Katherine vaatajanumbrid siiski langevad ja telejaam soovib teda asendada. Molly tahab tõestada, et ta pole lihtsalt võrdõiguslikuse värbamine ja tahab kuuluda sellesse vennaskonda, püüab Molly aidata Katherinel tema saadet ja karjääri uuendada – ning loodetavasti lükata veelgi suuremad muutused käima.
Comedy, Drama

Sellel filmile on ikka päris kõvasti reklaami tehtud, aga eks see ole seotud kõigi nende Me Too kampaaniate ja muude naisõiguste tuliste teemadega. Kuid film ise … noh tegelikult ei ole siin midagi uut ega midagi erakorralist, idagi midagi eriti humoorikat pole.

Eks me kõik oleme näinud mingisuguseid hilisõhtuseid jutusaateid, olgu need siis me oma kodukamaral sirgunud saatejuhid või välismaised Hollywoodis pesitsevad saatejuhid. Mõned saated on naljakamad teised poliitilisemad. Kuid mida me näinud pole, on see, et saatejuht oleks naine (Oprah't ma ei arvesta, sest tema on omaette nähtus). Selles suhtes on see lugu eriline. Ja kuigi oli Newbury olnud vägagi hinnatud saatejuht, on ta viimasel ajal liialt teravaks ja liialt otsekoheseks muutunud. Kui talle siis öeldakse, et teda ümbritseb liialt mehine kirjutajate seltskond, leiab ta, et üksi naine ei suudaks olla tema standardite kõrgusel, kuid tal ei jää muud üle, kui võtta tööle esimene naine, kes uut copy-writteri kohta tahtma tuleb. See et Molly tööle võetakse, ei tähenda veel seda, et tema kirjutatud materjali eetrisse lastaks. Ta on lihtsalt hingekirjas. Kuid Molly ei lepi sellega, et ka tema istub 24/7 kontoris ja peab unustama kõik oma eelnevad kokkulepped. Kui ta siis valalndamise ähvardusel siiski töölt lahkub kuna on lubanud olla heategevuslikul stand-up õhtu moderaator, läheb Katherine talle järele ja küsib ka endale mikrofoniaega. Ja kui siis tuleb avalikuks Katherine aastate tagune suhe ühe tema copy-writeriga

Katherine ei muutu, ta ei vabanda selle pärast, et ta on naine, et ta on eksinud, ta ei vabanda ka Molly ees, et ta ta vallandas, kuid ta põhjendab oma tegusid ja ta saab heakskiidu ja saab ka tagasi oma vallandatud töötajad ning maailm on taas ühe kübekese võrra muudetud. Ja loomulikult need, kes alguses on kõige rohkem muutuste vastu on pärast kõige rohkem nende poolt.

Jah, siin oli huumorit, oli draamat, oli inimsuhteid ja oli klišeesid. Vaadatav, kuid ei midagi erilist.

No comments:

Post a Comment