kaader filmist

kaader filmist

Friday, June 15, 2018

Oceani 8


Film: Ocean 8 (2018)
Hinne: B
Sisukokkuvõte: Sandra Bullock, Cate Blanchett, Anne Hathaway, Mindy Kaling, Sarah Paulson, Awkwafina, Rihanna ja Helena Bonham Carter ühendavad jõud seiklusmärulis “Oceani 8”.

Viis aastat, kaheksa kuud, 12 päeva ja enamgi. Just nii kaua on Debbie Ocean (Sandra Bullock) elu suurimat röövi kavandanud. Ta teab, et selleks läheb tal tarvis oma ala parimaid, alustades kuriteokaaslasest Lou Millerist (Cate Blanchett). Üheskoos värbavad nad spetsialistide meeskonna: juveliiri Amita (Kaling), tänavapetise Constance’i (Awkwafina), müügieksperdi Tammy (Paulson), häkkeri Nine Balli (Rihanna) ja moelooja Rose’i (Bonham Carter).

Neil on plaanis röövida 150 miljoni dollari väärtuses teemante, mida kannab aasta tähtsündmusel Metropolitani muuseumi galal maailmakuulus näitlejanna Daphne Kluger (Hathaway).

Plaan on üksikasjadeni läbi mõeldud, kuid juveelidele ligi pääsemiseks ja nende kätte saamiseks ei tohi vigu juhtuda. Ja seda kõigi silme all.
Comedy, Criminal, Action

Ja lõpuks on see kaua oodatud ja palju räägitud film nähtud. Kui selle „sarja“ esimesed filmid olid siis Debbie venast, Danny Oceanist ja tema kambast (olgu siis seda kehastunud näitleja kas Frank Sinatra või George Clooney), siis seekord on vedavaks jõuks ja ajudeks Debbie, kes võtab kampa ainult naised (kuigi lõpuks ei saa temagi ilma venna sõpradeta hakkama).

Kui te arvate, et ma räägin teile ka põhjusest, miks Debbie, siis seda te siit ei leia, selleks peate ise kinno minema :).

Aga kuidas siis see palju kiidetud ja vägagi sobiv Hollywoodi hetke poliitilisse olukorda sobiv film oli? Iseenesest ei olnud see paha film, näitlejad on head ja lisaks näitlejatele vilksavad ekraanilt läbi ka kõiksugused muud kollase ajakirjanduse lemmikud, kuid alguse tempo raugeb peagi ja lugu hakkab venima, ning kõik ei liigu nii sujuvalt kui võiks (kuigi tõsi ta ju on, et naisterahva juures jääb esmalt silma tema märkimisväärne rinnapartii, mitte see, kuidas ta võtab teise käest tükikese kallist ehtest).

Jah siin on üllatusi ja muige kohti ja nõmetsemiseni, kuid üldiselt ootaks rohkemat. Ja paar asja, mis mulle silma jäi – Heidi Klum pole siin filmis ekraanil mitte ainult oma näoga, vaid ka tema ehted on kasutuses ja kui senini on Sandra Bullok Oskarite punasel vaibal olles sakslastele alati öelnud, et ta oskab vaid paar sõna saksa keeles, siis nüüd teame kõik, et tema sõnavara on natuke suuremaks läinud, sest ta suutis vägagi kiiresti vägagi pika jutu saksa keeles ära rääkida :).

Et jah, ma ei ütle, et see oleks halb film olnud, kuid kindlasti oleks saanud parem, kiirem, intensiivsem olla. Müts maha naiste ees.


No comments:

Post a Comment