kaader filmist

kaader filmist

Friday, March 23, 2018

Nähtamatu niit


Film: Phantom Thread (2017)
Hinne: D
Sisukokkuvõte: Filmi sündmustik leiab aset sõjajärgses Londonis 50ndatel Briti moeskeene keskmes, kus tuntud kleididisainer Reynolds Woodcock (Daniel Day-Lewis) koos õe Cyriliga (Lesley Manville) riietab oma Woodcocki Moemajas nii kuningakoja liikmeid, filmitähti, kõrgseltskonna debütante ja daame kui ka rikkaid pärijannasid talle eripärase stiiliga kaunitesse kleitidesse.

Naised tulevad ja lähevad Woodcocki elus pakkudes veendunud vanapoisile inspiratsiooni ja seltsi, kuid kõik muutub kui kleidimeister kohtab noort isepäist preili Almat (Vicky Krieps), kellest saab peagi mehe elu keskpunkt, muusa ja armastatu. Reynoldsi varasemalt nii talitsetud ja etteplaneeritud elustiil saab nüüd armastuse jõul täielikult pahupidi pööratud..
Drama

Kujutage ette, et filmi Kes kardab Wirginia Wolfi peategelased ei ole mitte alkohoolikust koduperenaine ja igavlev professor, vaid nad on geeniusest moelooja ja tagasihoidlik ettekandja/koduabiline/modell/muusa. Siis te saate te täpse ettekujutuse selle filmi neurootilisest sisust, kus moelooja vahetab oma muusasid nagu kõik kunstnikud hetke mõtte ajel ja ta väsib oma muusadest üsna ruttu. Kuid siis leiab ta selle tagasihoidliku maaneiu, kes oma tagasihoidlikuse ja mitte millegi küsimisega jääb tema juurde kauemaks kui keegi teine. Selle pika koosolemise jooksul jõuavad nad üksteist jumaldada ja vihata ning rohkem tunnevadki nad lähedust üksteisega valu hetkedel kui õnne hetkedel. Selline haige vihkamise ja armastuse suhe, mis kõnnib õhkõrnal surma piiril.

Kui ma kinos oleks seda vaadanud, siis oleks mul rahast kahju olnud, nüüd oli mul mu ajast kahju. Ja see oli veel Oscari film?????

No comments:

Post a Comment