kaader filmist

kaader filmist

Thursday, November 17, 2016

Fantastilised elukad ja kust neid leida.Film: Fantastic Beasts and Where to Find Them (2016)
Hinne: C
Sisukokkuvõte: „Fantastilised elukad ja kust neid leida“ on uus seiklusfilm, mis viib meid tagasi J. K. Rowlingu võlumaailma.

Oscariga pärjatud Eddie Redmayne („Kõiksuse teooria“) mängib võlurimaailma silmapaistvat magizooloogi Newt Scamanderit ning filmi lavastajaks on David Yates, kelle käe all valmisid viimased neli „Harry Potteri“ hittfilmi.

„Fantastilised elukad ja kust neid leida“ saab alguse 1926. aastal, kui Newt Scamander on just lõpetanud ülemaailmse retke, et leida ja dokumenteerida tervet hulka maagilisi elukaid. Kui ta lühikeseks peatuseks New Yorki jõuab, võiks ta sealt ühegi juhtumuseta lahkuda… kui poleks No-Majit (ameeriklaste mugu) nimega Jacob, valesse kohta sattunud maagilist olendit ja mõnede Newti fantastiliste elukate põgenemist, mis võiks tuua pahandusi nii võlumaailma kui ka No-Majide maailma.
Adventure, Fantasy
 
Alustagem sellest, et raamat, mille põhjal Rowling selle filmi kokku pani on vaid 59 lk. Ma ise pole seda lugenud.

Kuid film tundus olevat tühi. Jah, loomulikult olid siin suurepärased visuaalsed hetked, mis on 3D’s ilmselt veegi efektsemad, kuid sisuliselt oli see üks tühi lugu. Kui film on tehtud tõesti vaid 59 lk põhjal, siis pole ka ime, et need kaks ja pool tundi tühjana tunduvad.

Rohkem tundub see film nagu vanal Potteri rasval libisemine ja suurte tuntud nimede uhke kaasamine, kui et pakutaks vaatajatele midagi uut ja huvitavat, mis tekitaks huvi uut raamatusarja lugema hakata ja ka järgmist filmi vaadata. Kahju, kuid ma lootsin midagi palju rohkemat kui vaid eriefektid. 

No comments:

Post a Comment