kaader filmist

kaader filmist

Friday, July 21, 2017

Petetud



Film: The Beguiled (2017)
Hinne: D
Sisukokkuvõte: Parima stsenaariumi Oscariga pärjatud režissöör/lavastaja Sofia Coppola. PETETUD on hõrk ja tume romantiline thriller, mille sündmused leiavad aset Ameerika kodusõja päevil ühes lõunaosariikide tütarlastekoolis. Käputäis sõja eest varjul olevaid kooliasukaid võtab ulu alla lähedalasuvast metsatukast leitud haavatud jänki-sõduri. Kristlikust moraalist juhindudes otsustab kooli direktriss Martha Farnsworth (Nicole Kidman) vaenlase ridadesse kuuluvale mehele siiski varjupaika pakkuda ja tema haavu ravida.

Peagi lööb nägusa abitu mehe kohalolek noorte naiste seltskonnas seni sordiini all hoitud emotsioonid pulbitsema. Rivaalitsemist ja seksuaalset pinget kruvib üles jõudsalt paraneva Mr. McBurney (Colin Farrell) iharavõitu olek ja mesised salavestlused nii melanhoolse õpetajanna Edwina Dabney (Kirsten Dunst), kui frivoolse kasvandiku preili Aliciaga (Elle Fanning). Heade kommete piirid ületatakse, tabud murtakse ning sündmused eskaleeruvad ootamatul moel paljastades asjaosaliste tegelikud olemused.

Tegu on 1966. aastal ilmunud Thomas Cullinani romaani ekraniseeringuga, millest, tõsi küll, on ka 1971. aastal linastunud samanimeline film Clint Eastwoodilt
Drama, War

Raamatu lõpetasin esmaspäeval ja kolmapäeval käisin kinos. Mis te arvate, kas film oli raamatu vääriline? Kaugel sellest :(

Väidetavalt tahtis Coppola pakkuda seda filmi naiste vaatevinklist. Raamat ongi kirjutatud naiste vaatevinklist, iga peatükk on erineva majaelaniku lugu, kuigi raamat on kirjutatud meesterahva poolt, seega ma ei saa aru, mismoodi oleks võimalik olnud seda lugu veel rohkem naiste vaatevinklist kujutada kui mitte nii nagu raamatus oli.

Tänu sellele, et raamatus räägib iga tüdruk oma loo ja oma tunnetest, siis on kergem aru saada miks nad käituvad nii nagu nad käituvad ja miks nad kõik oma külalise vastu pöörduvad, kuid filmis jääb tõesti mulje, et selles majas elavadki seitse naissoo halvimat esindajat, kes lihtsalt piinavad nende kätte sattunud meest. Raamatus oli John üks tõsiselt libe sell, kes oli valmis tegema ja rääkima mida iganes, et saavutada seda mida ta tahtis, filmi John on lihtsalt ohver, kes haavatuna ründab.

Kui ma tavaliselt kurdan, et kõik filmid on nii läilalt poliitiliselt korrektsed, siis see film oleks võinud olla poliitiliselt korrektne, sest raamat seda on. Raamatus on vana neegrist majapidajanna, üks tüdrukutest on segavereline ja lisaks Lõunaosariikide rikkurite tütardele on koolis ka piiririkkujast kaupmehe ja üksikema tütar. Filmis on kõik tüdrukud ja naised ühtmoodi.

Film oli väga Coppolalik, selline The Virgin Suicide kodusõja versioon.

Ja nüüd tuleb see 1971 aasta versioon ära vaadata.

No comments:

Post a Comment